BFA INDOOR CHAMPIONSHIPS : Results

Back To Tournament
Division: 1
Judge: Maureen Hendry
Place Team Fastest Time
1 Aces Hearts 14:76
2 Raptors Alpha 14:83
3 Ricochet 14:90
4 Finesse B 14:79
5 Watson's 15:24
6 Aces Hijack 15:28
7 Critically Extreme 15:28
8 Bristol Ball-istics 15:54
Division: 2
Judge: Jenni Wallace
Place Team Fastest Time
1 Brigg Muttley Missiles 15:64
1 Flyball Fever 15:86
3 Waggytails Flyball 16:24
4 Aces Diamonds 15:72
5 Molten Magnets 16:18
6 NorthLincs Never Say Die 16:33
7 Geordie Heroes 16:61
8 Watson's Express 15:85
Division: 3
Judge: Kelly Murdoch
Place Team Fastest Time
1 Waendel Drifters 16:41
2 Molten Meteors 16:48
3 Bristol Ball-istic Rockets 16:62
4 Brigg Muttley Mavericks 16:95
5 Ricochet B 16:93
6 Odyssey Challengers 16:55
7 Eclipse Endevour 16:16
8 Watson’s Turn Back Time 16:78
Division: 4
Judge: Donna Boddison
Place Team Fastest Time
1 Finesse C 17:13
2 Hampshire Harriers 16:90
3 Carry On's 17:15
4 Primed 17:28
5 Geordie Titans 17:44
6 Molten Marvels 17:20
Division: 5
Judge: Karen Ballam
Place Team Fastest Time
1 Watson's Prime Time 17:12
2 Raptors Blue 17:64
3 Yorkshire Bouncers 17:46
4 Manx Mayhem 17:07
5 Extremely Critical 17:49
6 Be Right Back with It 17:59
Division: 6
Judge: Ellen Barraclough
Place Team Fastest Time
1 Watson's On Time 18:22
2 Rockin' Rebels 18:00
3 Eclipse Cosmic Storm 18:18
4 Trailblazers 17:95
5 Buccaneers 18:16
6 Clyde Warriors Flyball Club 17:93
Division: 7
Judge: Andrew Worrall
Place Team Fastest Time
1 Yorkshire Playin' a blinder 18:61
2 FourPaws Running 18:02
3 Flyball Fever Gold 18:45
4 Bristol Ball-istic Bombshells 18:52
5 Molten Magic 18:38
Division: 8
Judge: Avril Logan
Place Team Fastest Time
1 Dukes of Hazzard 18:73
2 Lichfield All Blacks 18:86
3 Rebellion Flyball Team 19:12
4 Wash Warriors 19:06
5 Odyssey Sirens 19:23
Division: 9
Judge: Caroline Jacks
Place Team Fastest Time
1 InnerWolf Blendig 19:34
2 Black Adders 19:13
3 Rockin' Rampage 19:23
4 Primed to Shine 19:31
5 NorthLincs Need to Scream 18:91
6 Whizzi Wags 19:30
Division: 10
Judge: Alicia Marsland
Place Team Fastest Time
1 Carry On Regardless 19:48
2 Brigg Muttley Magnums 18:76
3 Trailblazers Pioneers 19:76
4 Phantom Flash 19:59
5 Watson's Stop Time 19:86
6 Bristol Ball-istic Extraset 18:42
Division: 11
Judge: Sharon Allcorn
Place Team Fastest Time
1 Lomond Just Pure Whizzin 20:48
2 Geordie Legends 20:49
3 Yorkshire Brew Crew 20:11
4 Hampshire Hopefuls 20:15
5 FourPaws On The Move 20:61
6 Wash Warriors Aztec 19:58
Division: 12
Judge: Ryan Mills
Place Team Fastest Time
1 Molten Monarchs 20:90
2 Be Right Back in a Flash 20:96
3 Bristol Ball-istic Bombers 21:21
4 Brigg Muttley Madness 21:11
5 Gofour Pixies 21:30
6 Dukes Barking Balls 20:70
Division: 13
Judge: Nicky James
Place Team Fastest Time
1 Lichfield Lone Stars 20:32
2 Wash Warriors Vikings 20:98
3 Extrabuccs 21:73
4 Waendel Strikers 22:18
Division: 14
Judge: Christian Bell
Place Team Fastest Time
1 Carry on Being Brave 22:91
2 Trailblazers Trekkers 23:93
3 InnerWolf Greys 22:14
4 Bucc Fast 23:40
6 A bag of Rebels 24:24
6 Houston Mae gennym ni broblam 21:74