Epworth Showground : Results

Back To Tournament
Division: 1
Judge: Keith Marshall
Place Team Fastest Time
1 Commandos 16:46
2 Barking 4 Balls 16:78
3 Flying Dragons 16:78
4 Rotherham Rockets 17:19
6 Live Wires 17:02
Division: 2
Judge: Kerry Sugden
Place Team Fastest Time
1 Commandos Toot 'n' Go 17:56
2 Coventry Racers 17:72
3 Magic Dragons 18:29
4 Snap Dragons 18:13
5 Furry Tales 18:45
Division: 3
Judge: William Whiteley
Place Team Fastest Time
1 Gofours Poachers 18:32
2 Drax Power Sprinters 17:90
3 Shawcross Fully Fledged 18:62
4 Brigg Muttley Missiles 18:94
5 Focus Fidget's 18:02
Division: 4
Judge: Andrew James
Place Team Fastest Time
1 Hatfield Hijakers 17:98
2 Geordie Legends 18:36
3 Northlincs 18:68
4 Muskerhound Marauders 18:82
5 Copper Wires 18:82
6 Wire Flash 18:21
Division: 5
Judge: Maureen Hendry
Place Team Fastest Time
1 Brid Bay Uniques 18:48
2 Drax Power Surges 18:64
3 Infinity Rush 18:81
4 Watson's Express 19:03
5 Shawcross Sprinters 21:00
6 Sheffield Speeders 18:23
Division: 6
Judge: Jon Bisset
Place Team Fastest Time
1 Commandos Tootal Respect 18:40
2 Raging 4 Balls 18:82
3 Harvey's Calverley Hooligans 18:90
4 Blazin Dragons 19:72
5 The Doghouse 19:52
6 Watson's Prime Time 20:15
Division: 7
Judge: Jax Bradburn
Place Team Fastest Time
1 DogStar Flat Caps & Whippets 20:03
2 Phantom Fury 19:15
3 Brigg Muttley Mavericks 19:19
4 Brid Bay Rizing 19:99
5 Leicester Lunatics 19:51
6 Notts Supasonics 20:00
Division: 8
Judge: William Whiteley
Place Team Fastest Time
1 Bytes Bite Back 18:98
2 Commandos Salute and Toot 19:19
3 Wharfedale Whizzards 19:65
4 Northdene's Need for Speed 20:92
5 Monster Mania 21:07
6 Sheffield Striders 19:78
Division: 9
Judge: Craig Burrows
Place Team Fastest Time
1 Running 4 Balls 19:72
2 Electric Wires 19:89
3 Karma Drama 20:65
4 Hatfield Chase 19:52
5 Drax Power Patrol 18:97
6 Commandos on Patrol 19:34
Division: 10
Judge: Andrew Short
Place Team Fastest Time
1 Trigger Happy Gang 20:22
2 Brigg Muttley Mischief 20:06
3 Brid Bay 20:14
4 Yorkshire Leapers 19:83
5 Whiterose Wagtails 20:15
6 Flying 4 Balls 20:83
Division: 11
Judge: Adele Marshall
Place Team Fastest Time
1 Northdene's Legend 20:40
2 Thunder 20:55
3 Watson's On Time 20:67
4 Infinity Surge 21:06
5 Calverley Chasers 22:10
6 Paws 8 23:01
Division: 12
Judge: Richard James
Place Team Fastest Time
1 Peak Performers 20:90
2 Furry Stories 21:84
3 Coventry Godivas 22:25
4 Muskerhound Myway 21:57
5 Hatfield Hyperdogs 21:88
Division: 13
Judge: Cheryl Quinn
Place Team Fastest Time
1 Whiterose Bushytails 22:70
2 Howling 4 Balls 22:34
3 Phantom Flash 24:27
4 Trigger Happy Clan 20:38
5 Linnotts Blue Jays 20:61
Division: 14
Judge: Michael Minich
Place Team Fastest Time
1 Hucknall Torkards 21:25
2 Geordie Heroes 21:32
3 Sheffield Shooters 22:21
4 Gofour Imps 21:40
Division: 15
Judge: Sue North
Place Team Fastest Time
1 Doggylicious 22:79
2 Peak Production 23:20
3 Yorkshire Bouncers 22:70
4 Focus Diddy's 22:77
5 Doghouse Smash 'n' Grab 21:96
6 Doncaster Eastern Stars 22:79
Division: 16
Judge: Rachel Short
Place Team Fastest Time
1 Muskerhound Mutinears 25:16
2 Wire Springs 24:17
3 Byte Marks 24:06
4 Linnotts Leapers 25:37
5 DogStar Desperados 25:74
6 Wharfedale Weebles 26:04