Sutton Fields, Nr Runcorn : Results

Back To Tournament
Division: 1
Judge: Andrew Short
Place Team Fastest Time
1 Extreme Insanity 16:31
2 Live Wires 16:48
3 Wire Flash 17:19
4 Greetland Grasshoppers 17:21
5 Supersonic Saltires 16:84
6 Storm Chasers 17:01
Division: 2
Judge: Howard Campbell
Place Team Fastest Time
1 Cheshire Monocles 18:00
2 Shawcross Racers 17:74
3 Wire Sparks 18:11
4 Extreme Explosion 18:31
5 Storm Seekers 18:64
6 Karma Kicks 18:37
Division: 3
Judge: Louise McDermott
Place Team Fastest Time
1 Rotherham Razors 19:18
2 Ready2Fly 18:52
3 Grasshopper Express 19:05
4 Ready2Rock 19:02
5 Electric Wires 18:85
6 Hot Wires 19:95
Division: 4
Judge: Keith Marshall
Place Team Fastest Time
1 Rotherham Runarounds 18:21
2 Wilmslow Hyenas 18:60
3 Fylde Rollercoasters 19:00
4 Jalepeno Chilli Peppers 18:68
5 Blackpool Quasars 19:19
6 Born Ready 17:88
Division: 5
Judge: Tony Cain
Place Team Fastest Time
1 Barking Owlers 18:59
2 Bring Your Own Ball (BYOB) 19:17
3 Ready2Rumble 19:22
4 Wire Connexion 20:05
5 Muskerhound Marauders 17:92
6 Mixed Wires 18:42
Division: 6
Judge: Daisy Harrop
Place Team Fastest Time
1 Carry On Regardless 19:41
2 Grasshopper Gremlins 19:58
3 Crazy Canines 19:67
4 Muskerhound Mutinears 19:74
5 Rotherham Runners 20:24
Division: 7
Judge: Cheryl Quinn
Place Team Fastest Time
1 Desert Storm 20:46
2 The Doghouse 19:78
3 Deva Volcanix 20:11
4 Extreme Disbelief 21:24
5 Keep Calm and Carry On 21:24
Division: 8
Judge: Ryan Mills
Place Team Fastest Time
1 Muskerhound Muppets 21:41
2 Ready4Anything 21:17
3 Deva Cyclonix 21:54
4 Karma Scots 21:57
5 Fylde Piers 22:45
6 Eagle Owlers 21:88
Division: 9
Judge: Bridget Leek
Place Team Fastest Time
1 AllReady 22:91
2 Cheshire Salts 22:23
3 Blackpool Orion 22:61
4 Wire Springs 22:00
5 Extreme Excellence 22:57
6 Muskerhound Moonlighters 26:78
Division: 10
Judge: Darryl Ogden
Place Team Fastest Time
1 Blackpool White Dwarf Stars 22:55
2 The Killa Bytes 21:36
3 Doghouse Fast 'n' Furious 26:43
4 Bytes Bite Back 21:71
5 Wire Links 23:41