Drax Sports & Social Club : Results

Back To Tournament
Division: 1
Judge: Keith Marshall
Place Team Fastest Time
1 Commandos 16:43
2 Junkyard Dogs 16:83
3 Rotherham Rockets 17:22
4 Focus Hit Squad 16:11
5 Focus Nutters 17:01
6 Commandos Toot 'n' Go 18:95
Division: 2
Judge: Cheryl Quinn
Place Team Fastest Time
1 Brigg Muttley Missiles 17:68
2 Focus Fidget's 17:82
3 Drax Power Sprinters 17:80
4 Deva Dogmatix 18:46
5 Hatfield Hijakers 18:26
6 Shawcross Fully Fledged 18:41
Division: 3
Judge: Adele Marshall
Place Team Fastest Time
1 Sheffield Speeders 18:36
3 Red Rose Rebels 18:67
4 Lowerdale Loony Tunes 18:80
5 InnerWolf 18:62
6 Commandos Tootal Respect 18:66
Division: 4
Judge: Leanne Hyde
Place Team Fastest Time
2 Brid Bay Uniques 18:52
3 Drax Power Surges 18:53
4 Northlincs 18:41
5 Muskerhound Marauders 18:72
6 Trigger Happy Chums 18:96
Division: 5
Judge: Cat Connor
Place Team Fastest Time
1 Antics in Acceleration 19:15
2 Brigg Muttley Mavericks 19:54
3 Phantom Fury 19:67
4 Drax Power Patrol 19:58
5 Bytes Bite Back 20:09
6 Eclipse Energy 19:86
Division: 6
Judge: Howard Campbell
Place Team Fastest Time
1 Geordie Legends 19:59
2 Junkyard Mechanix 19:45
3 Watson's Prime Time 21:08
4 Commandos Salute and Toot 19:79
5 Focus Kimba 19:41
6 Rovers Return 20:09
Division: 7
Judge: Iain Barlow
Place Team Fastest Time
1 The Doghouse 19:37
2 Sheffield Striders 20:11
3 Northdene's Need for Speed 20:49
4 Lowerdale Lucky Uns 21:02
5 Hatfield Chase 20:05
Division: 8
Judge: Andrew Short
Place Team Fastest Time
1 Wilmslow Jackals 20:13
2 Brid Bay Rizing 19:85
3 Monster Mania 20:03
4 DogStar Flat Caps & Whippets 20:12
5 Watson's On Time 20:13
6 Shake dem Bones 21:21
Division: 9
Judge: Hazell Brown
Place Team Fastest Time
1 Cheshire Set 20:97
2 Brid Bay 19:99
3 Whiterose Wagtails 20:16
4 Brigg Muttley Mischief 19:98
5 Karma Drama 20:70
Division: 10
Judge: Nikki Manley
Place Team Fastest Time
1 Linnotts Blue Jays 20:44
2 Thunder 20:03
3 Trigger Happy Troop 20:88
4 Reiver Rascals 20:88
6 Freewheelers High Velocity 22:37
Division: 11
Judge: Caz Higginson
Place Team Fastest Time
1 Shawcross Minors 22:11
2 Antics with Attitude 20:94
3 Hucknall Torkards 20:94
5 Fun Fanatics 22:27
6 Jumping Dogs 27:39
Division: 12
Judge: Liz Preston
Place Team Fastest Time
1 Muskerhound Myway 21:39
2 Furry Stories 21:60
3 Wilmslow Coyotes 20:90
4 Red Rose Rascals 22:74
5 Active Antics 22:13
6 Lowerdale Lunatics 23:28
Division: 13
Judge: Michael Minich
Place Team Fastest Time
1 Trigger Happy Tribe 21:29
2 Geordie Heroes 22:65
3 Watson's Stop Time 22:19
4 Doghouse Smash 'n' Grab 24:36
5 Whiterose Bushytails 23:61
6 Furry Dust 20:45
Division: 14
Judge: Bridget Leek
Place Team Fastest Time
1 Whitley Wombles 22:45
2 Sheffield Shooters 22:48
3 Doggylicious 23:14
4 Whiterose Bobtails 28:87
5 InnerWolf Greys 23:37
Division: 15
Judge: Keith Marshall
Place Team Fastest Time
1 Cheshire Chasers 23:56
2 Peak Production 22:19
3 Tickle dem Bones 23:55
4 Byte Marks 23:92
5 Muskerhound Mutinears 24:43
6 Monster Mayhem 24:94
Division: 16
Judge: Jax Bradburn
Place Team Fastest Time
1 Phantom Flash 24:55
2 South Riding Vulcans 25:53
3 Rovers Rebellion 25:78
4 Paws 8 Pred8tors 22:28
5 DogStar Desperados 25:90
6 Free Wheelers 26:09