Parklands Sports & Social Club, Doncaster : Results

Back To Tournament
Division: 1
Judge: Andrew James
Place Team Fastest Time
1 Live Wires 16:24
2 Brigg Muttley Crew 16:89
3 Knebworth Twisters 16:96
4 WOW 16:37
5 Storm Chasers 17:05
6 Wire Flash 17:50
Division: 2
Judge: Rachel Short
Place Team Fastest Time
1 Comhlan Canines 17:04
2 Extreme Explosion 17:64
3 Copper Wires 17:75
4 Knebworth Tornadoes 18:00
5 Eastcoast Angels 18:24
6 Shawcross Racers 17:92
Division: 3
Judge: David Warren
Place Team Fastest Time
1 Coventry Racers 17:49
2 Flying Dragons 17:94
3 Whiterose Wagtails 18:27
4 WOW A 17:57
5 Rotherham Razors 18:73
Division: 4
Judge: Dawn Larkin
Place Team Fastest Time
1 Relentless 17:96
2 Electric Wires 18:27
3 WOW H 17:77
4 Hatfield Chase 18:59
5 Notts Supasonics 18:68
6 Sheffield Speeders 18:44
Division: 5
Judge: Jenny Cousins
Place Team Fastest Time
1 Coventry Blues 18:58
2 Commandos on Parade 18:92
3 Furry Nuffs 18:97
4 Spirit Owlers 19:25
5 Shawcross Sprinters 19:74
6 Gofours Poachers 19:74
Division: 6
Judge: Andrea McCarron
Place Team Fastest Time
1 Comhlan Cougers 18:70
2 Wire Connexion 19:53
3 Rotherham Runners 19:69
4 DogStar 19:78
5 Commandos at Ease 19:76
Division: 7
Judge: Kirsty Price
Place Team Fastest Time
1 Harvey's Calverley Hooligans 18:97
2 Mixed Wires 19:29
3 Extreme Wipeout 19:54
4 Commandos on Manoeuvres 19:93
5 WOW I 19:01
6 Furry Mayhem 19:21
Division: 8
Judge: Philip Dunford
Place Team Fastest Time
1 Rotherham Runaways 20:14
2 Linnotts Blue Jays 19:81
3 Furry Little Buttons 19:28
4 Eastcoast 21:50
5 Wire Springs 20:41
Division: 9
Judge: Scott Jarvis
Place Team Fastest Time
1 Hatfield Hatters 19:65
2 Coventry Dodgers 20:02
3 Covert Catapults 20:04
4 Honey Monsters 20:18
5 Calverley Chasers 20:35
Division: 10
Judge: Ashley Jennison
Place Team Fastest Time
1 Brigg Muttley Madness 20:59
2 Paws 8 Cool Runnings 20:00
3 Relentless Revolution 20:46
4 Covert Clangers 21:67
5 Storm Damage 21:54
6 Rotherham Riders 21:50
Division: 11
Judge: Kelly Murdoch
Place Team Fastest Time
1 Bytes Bite Back 20:36
2 Marsh Owlers 20:67
3 Alnwick Assets 22:14
4 Whiterose Bushytails 24:42
5 Gofour Yellowbellies 22:75
6 WOW G 19:81
Division: 12
Judge: Terry Wilkinson
Place Team Fastest Time
1 Relentless Rebound 21:75
2 Knebworth Thunderpaws 21:18
3 Doncaster Eastern Stars 21:62
4 Hucknall Torkards 22:26
5 Brigg Muttley Mischief 21:33
Division: 13
Judge: Ryan Mills
Place Team Fastest Time
1 Sheffield Swifts 22:03
2 DogStar Diplomats 23:29
3 Eagle Owlers 24:98
4 Northdene's Need for Speed 22:91
5 Paws 8 Go 4 it 20:60
6 Coyote Hopefuls 20:82