Epworth Showground : Results

Back To Tournament
Division: 1
Judge: Keith Marshall
Place Team Fastest Time
1 Commandos 16:34
2 Junkyard Dogs 16:81
3 Commandos Toot 'n' Go 17:07
4 Rotherham Rockets 16:82
5 Focus Nutters 17:23
6 Coventry Racers 17:27
Division: 2
Judge: Dianne Halsted
Place Team Fastest Time
1 Brigg Muttley Missiles 17:40
2 Hatfield Hijakers 17:62
3 Drax Power Sprinters 17:75
4 Focus Fidget's 18:13
5 Trigger Happy 18:41
6 Junkyard Rebels 18:28
Division: 3
Judge: Caz Higginson
Place Team Fastest Time
1 Shawcross Racers 18:20
2 Sheffield Speeders 18:24
3 Geordie Legends 18:42
4 Gofours Poachers 18:41
5 Coventry Blues 18:59
6 Re-energize 17:38
Division: 4
Judge: Maureen Hendry
Place Team Fastest Time
1 Muskerhound Marauders 18:26
2 Furry Tales 18:84
3 Phantom Fury 18:20
4 NorthLincs 18:41
5 Drax Power Surges 18:51
6 Commandos Tootal Respect 18:52
Division: 5
Judge: Sue North
Place Team Fastest Time
1 Focus Kimba 18:59
2 The Doghouse 19:63
3 Bytes Bite Back 18:80
4 Brigg Muttley Mayhem 18:76
5 Commandos Salute and Toot 20:09
6 Drax Power Sparks 18:59
Division: 6
Judge: Leanne Hyde
Place Team Fastest Time
1 Sheffield Striders 19:28
2 Paws 8 19:21
3 Thunder 19:37
4 Geordie Racers 19:88
5 Hatfield Chase 19:94
6 Junkyard Mechanix 20:63
7 Drax Power Patrol 20:18
Division: 7
Judge: Craig Burrows
Place Team Fastest Time
1 Brigg Muttley Magnets 20:28
2 Karma Drama 20:38
3 Linnotts Blue Jays 20:18
4 DogStar WarpDrive 20:51
5 Geordie Gladiators 19:89
6 Monster Magic 18:44
Division: 8
Judge: Nikki Manley
Place Team Fastest Time
1 Northdene's Need for Speed 19:85
2 Trigger Happy Clan 19:73
3 Shawcross Minors 24:15
Division: 9
Judge: Jax Bradburn
Place Team Fastest Time
1 Coyote Misfits 21:03
2 Furry Stories 23:02
3 Muskerhound Myway 21:93
4 Doghouse Smash 'n' Grab 20:98
5 Brigg Muttley Madness 21:81
6 Trigger Happy Tribe 24:95
Division: 10
Judge: Cheryl Quinn
Place Team Fastest Time
1 Hatfield Hyperdogs 20:80
2 Sheffield Shooters 23:53
3 Freewheelers Full Frottle 23:62
4 Gofour Imps 24:22
5 Focus Diddy's 25:38
6 Coventry Dodgers 21:87
Division: 11
Judge: Adele Marshall
Place Team Fastest Time
1 Commando Veterans 22:06
4 Doggylicious 26:10
5 Byte Marks 23:92
Division: 12
Judge: Howard Campbell
Place Team Fastest Time
1 Geordie Heroes 24:26
2 Muskerhound Mutinears 25:55
3 Linnotts Leapers 24:03
4 Doghouse Hit 'n' Run 24:05
5 DogStar Desperados 26:02