Olivers Mount, Scarborough : Results

Back To Tournament
Division: 1
Judge: Andrew Short
Place Team Fastest Time
1 Paws 8 Pred8tors 17:11
2 Mansfield Marnicks 15:79
3 Mansfield Mustangs 16:71
4 Rotherham Rockets 16:76
5 Hinckley Hooligans 17:35
Division: 2
Judge: Adele Marshall
Place Team Fastest Time
1 Mansfield Mutants 17:40
2 Nuneaton Flyers 17:30
3 Hatfield Hit & Run 17:55
4 Shawcross Racers 18:11
5 Coventry Racers 17:90
6 Cleveland Arrows 18:29
Division: 3
Judge: Sam Bawden
Place Team Fastest Time
1 Nuneaton Bees 18:46
2 The Doghouse 18:09
3 Trigger Happy Crew 18:37
4 Mansfield Moonshines 18:96
5 Hatfield Hyperdogs 19:08
6 Coventry Blues 18:99
Division: 4
Judge: Stuart Harrison
Place Team Fastest Time
1 Commandos at Ease 19:48
2 Hatfield Hatters 19:21
3 Rotherham Ricochets 19:58
4 DogStar 19:39
5 Furry Team Chaos! 19:42
6 Commandos Home Guard 19:66
7 Rotherham Runners 20:22
Division: 5
Judge: Scott Jarvis
Place Team Fastest Time
1 Mansfield Nicmarnays 18:78
2 Brigg Muttley Magnums 20:28
3 Trigger Happy Chums 20:37
4 Yorkshire Rockets 19:90
5 Mansfield Mini Marnicks 19:74
6 Mad 4 Mutts 18:33
Division: 6
Judge: Richard Liversidge
Place Team Fastest Time
1 Geordie Heroes 19:58
2 Crazy Chieftains 20:52
3 Paws 8 19:51
4 Shawcross Sprinters 21:10
5 Monster Mafia 21:14
6 Commandos on Patrol 20:61
Division: 7
Judge: Karen Ballam
Place Team Fastest Time
1 Cleveland Harriers 19:85
2 Furry Mayhem 20:50
3 Forever Mad, Forever Mutts 20:81
4 Commandos Black Ops 20:94
5 Mansfield Mavericks 20:68
6 Whiterose Crazy Tails 23:65
Division: 8
Judge: Gill Smith-Evison
Place Team Fastest Time
1 Hatfield Hellraisers 20:53
2 Nottingham Flyers 20:90
3 Hinckley Herders 21:38
4 DogStar Diplomats 21:91
5 Coventry Dodgers 22:57
Division: 9
Judge: Zoe Oxley
Place Team Fastest Time
1 Crazy Crusaders 22:66
2 Free Wheelers Need 4 Speed 22:16
3 Cookie Monsters 23:13
4 Geordie Racers 22:46
5 Nottingham Hoods 25:32
6 Brid Bay Uniques 21:10
Division: 10
Judge: Caz Higginson
Place Team Fastest Time
1 The Cofi Bytes 22:95
2 DogStar Diddy Dogs 24:03
3 Whitley Willy Nilly 22:83
4 Paws 8 Tumbling Monkeys 22:86
5 Yorkshire Racers 24:29
Division: 11
Judge: Liz Preston
Place Team Fastest Time
1 Yorkshire Bouncers 25:60
2 Doghouse Hit 'n' Run 25:60
3 Whitley Woofers 26:65
4 Whiterose Wavy Tails 25:63