Imber Court, East Molesey : Results

Back To Tournament
Division: 1
Judge: Jason Baker
Place Team Fastest Time
1 Jets 16:67
2 Aces Wild 16:30
3 FourPaws Racing 16:37
4 Lightning Strikes 16:93
5 Knebworth Twisters 16:73
6 Aces on Deck 17:32
Division: 2
Judge: Trudy Boakes
Place Team Fastest Time
1 Tails You Lose 16:80
2 Flea Jumperz 17:34
3 Delta Demolition 18:76
4 Wild West Black & Whites 17:92
5 Kennet Zingers 17:13
6 Tails We Win 16:48
Division: 3
Judge: Darren Dent
Place Team Fastest Time
1 Shooting Star Comets 17:93
2 Hampshire Hurricanes 17:67
3 Ball Busters 18:17
4 Barkshire Bandits 18:75
5 Flea Hopperz 18:97
6 Kennet Kites 17:93
Division: 4
Judge: Bill Reast
Place Team Fastest Time
1 Aces Diamonds 18:72
2 Ramsden Ravers 18:15
3 Lightning Sprites 19:08
4 Shooting Star Moonies 19:29
5 Heads You Lose 19:18
Division: 5
Judge: Richie O'Neill
Place Team Fastest Time
1 Fantastic 4 18:98
2 Essex Flyball Team 18:79
3 Knebworth Tornadoes 18:21
4 Delta Dagnabbit 19:12
5 FourPaws Flying 19:13
Division: 6
Judge: Chris Mace
Place Team Fastest Time
1 Cotswold Cyclones 19:09
2 Jet Streams 18:97
3 FourPaws On The Move 19:72
4 Fast Lane 4x4's 20:28
5 Up and Running Ricochets 19:47
Division: 7
Judge: Andrew Worrall
Place Team Fastest Time
1 Heads or Tails 19:27
2 Hampshire Hopefuls 19:52
3 Power Jets 19:76
4 Hampshire Hicks 19:92
5 Foxes & Vixens 20:13
6 Scrumpy Combined Harvesters 18:22
Division: 8
Judge: Garry Black
Place Team Fastest Time
1 Lightning Chasers 19:85
2 Barkshire Bandidos 19:71
3 Lightning Bolt 19:41
4 Flea Powderz 20:63
5 Aces Rapids 21:97
Division: 9
Judge: Penny Charlton
Place Team Fastest Time
1 Underdogs Too 19:99
2 Phantom Jets 20:44
3 Lightning Storm 20:52
4 Ramsden Rockers 20:47
5 Aces Dominos 21:33
6 Shooting Star Jokers 21:41
Division: 10
Judge: Wayne O'Rourke
Place Team Fastest Time
1 Furbeez 21:01
2 Hotshots 20:13
3 Essex Express 20:66
4 Cotswold Whirlwinds 21:42
5 Ramsden Rhythm 20:22
6 Cotswold Maestros 21:07
Division: 11
Judge: Jenny Knight
Place Team Fastest Time
1 Hampshire Hounds 21:73
2 Cotswold Mistrals 21:03
3 Flea Sprayz 20:96
4 Four In The Fast Lane 21:96
5 WTF Happened 24:84
6 Rooky Rockers 20:33
Division: 12
Judge:
Place Team Fastest Time
1 Ball Buster Bouncers 21:79
3 Southdowns 21:28
3 Fantastic 4 Freestylers 21:74
4 Barkshire Bambinos 22:13
5 Buccaroos 22:41
6 Ramsden Replay 20:50
Division: 13
Judge: Kate Sermon
Place Team Fastest Time
1 Scrumpy Vintage 21:94
2 Kennet Kingfishers 20:96
3 Up and Running Rabble 21:65
4 Essex Essentials 22:99
5 Underdogs Unleashed 23:01
6 Delta Dynamite 23:83
Division: 14
Judge: Joe Lamont
Place Team Fastest Time
1 Don Perignons 23:22
2 Ramsden Rollers 24:45
3 Sussex Scream Team 21:73
4 Hotshots Hyperdogs 23:73
5 Country Foxes 24:80
Division: 15
Judge: Ray Lewis
Place Team Fastest Time
1 Scrumpy Gold 23:75
2 FourPaws Running 23:76
3 Ball Buster Babies 24:11
5 Just Jets 21:08
Division: 16
Judge: Rob Tyler
Place Team Fastest Time
1 Donquixote 24:25
2 Essex Extras 29:77
3 Up and Running Reloaded 22:97
5 Scrambles Shambles 21:39