Just Dogs Live, Peterborough : Results

Back To Tournament
Division: 1
Judge: Sam Bawden
Place Team Fastest Time
1 Cambridgeshire Canines 17:20
2 Dream Team Supreme 16:87
3 Hinckley Hooligans 17:63
4 Wicked 17:68
5 Deva Cyclonix 17:77
Division: 2
Judge: Tony Hodge (Deceased March 2016)
Place Team Fastest Time
1 Racing Herts 18:09
2 Dream Team Maddogz 18:37
3 Northants Phoenix 18:41
4 Molten Magnets 18:49
5 Mansfield Moonshines 18:49
6 Ramsden Ravers 18:67
Division: 3
Judge: Steve Leek
Place Team Fastest Time
1 Wuff N Ready Racers 18:73
2 Cambridgeshire Catapults 18:59
3 Pounding Herts 19:38
4 InnerWolf 20:22
5 Mad Mutts 18:77
Division: 4
Judge: Roger Batten
Place Team Fastest Time
1 Hinckley Heelers 19:22
2 Cambridgeshire Cannons 19:05
3 Nene Valley Sprinters 18:59
4 Molten Minstrels 19:78
5 Marboodogz 20:70
6 Running 4 Mutts 19:82
Division: 5
Judge: Kelly Murdoch
Place Team Fastest Time
1 Wicked Elite 20:34
2 Essex Expectations 20:44
3 Ramsden Rockers 21:11
4 Wuff N Ready Strollers 19:82
5 Midshires Mud Pack 21:17
6 Mansfield Nicmarnays 17:46
Division: 6
Judge: Jillian Head
Place Team Fastest Time
1 Essex Express 20:56
2 Molten Metals 20:58
3 Keresley K9 20:66
4 Ginger Mutts 21:72
5 Northants Harriers 21:67
Division: 7
Judge: Erica Steele
Place Team Fastest Time
1 Molten Magic 20:90
2 Underdogs Astray 21:14
3 Cambridgeshire Crusaders 21:50
4 Fenland Flame 21:13
5 Mansfield Mohawks 21:28
6 Hinckley Hounds 21:23
Division: 8
Judge: Stephanie Pratley
Place Team Fastest Time
1 Rocksteady Magic 21:60
2 Northants Buzzards 21:87
3 Essex Essentials 22:99
4 Ramsden Replay 20:19
5 Nene Valley Hurdlers 21:16
Division: 9
Judge: Bridget Leek
Place Team Fastest Time
1 Molten Munsters 23:00
2 Wickford Waggin'tails 22:72
3 Cambridgeshire Cavalry 23:26
4 Midshires Mud Larks 23:36
5 Ramsden Rollers 24:52
6 Beating Herts 24:60
Division: 10
Judge: Christina Hatcher
Place Team Fastest Time
1 Molten Monarchs 24:73
2 Wicked Wobblers 23:76
3 Fun 4 Mutts 24:24
4 Nene Valley Relays 30:07
5 Keresley K9 Hoppers 23:36